איך תינוקות ישנים בחודשים הראשונים לחייהם

כולם שואלים אתכם איך התינוק שלכם ישן? נותנים לכם עצות כמה הוא אמור לישון ואיך? האם זה גרם לכם להרגיש שרק התינוק שלכם לא ישן כמו שצריך? אז תנו לי להרגיע אתכם. אתם לא לבד!

כשאנחנו מתברכים בתינוק חדש, זה גורם להרבה אנשים לרצות לתרום מהניסיון שלהם ולהשליך אותו על התינוק שלנו. למרות שכולנו מודעים לכך שהחודשים הראשונים של התינוק כוללים שינה לא סדירה, יש לנו ציפיות לא תמיד מציאותיות לגבי שינה לאורך לילה שלם. העצות של האנשים מסביבנו גורמים לנו לחשוש שמשהו לא בסדר בתינוק שלנו, או שאנחנו עושים משהו לא בסדר.

כשחוסר השינה מצטבר ועם הזמן אנחנו לא רואים שיפור, זה גורם לנו להתחיל לחפש פתרונות לשינה רציפה יותר של התינוק ושלנו. אנחנו עלולים להתפתות ליישם את כל אותן עצות מבני המשפחה, החברים או עצות שונות שמצאנו באינטרנט.

אבל איך נדע שאותן עצות הן בטוחות? שלא נפגע בבריאות הפיזית או הנפשית של התינוק שלנו כאשר ניישם אותן? והאם יש להן השלכות לטווח הארוך?

קודם כל חשוב להבין שתינוקות פועלים לפי שעון ביולוגי פנימי והם לא מודעים לעצות שאנחנו ההורים קיבלנו.

צריך לזכור שלוקח כמה חודשים טובים עד שהתבנית של יום ולילה מתבססת אצל התינוק.

בזמן הזה אנחנו ההורים פשוט צריכים חיזוקים והרגעה שהשינה של התינוק שלנו אכן תקינה והיא מתפתחת כצפוי. פשוט צריך להזכיר לעצמנו שהבעיה היא לא בתינוק שלנו, אלא בציפיות שלנו לישון לילה שלם..

דפנה לוגסי, מדריכת הורים ויועצת שינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.