מדוע יולדת טרייה צריכה הדרכת הורים?

הדרכת הורים – למה זה חשוב?

כידוע לנו, אצל תינוקות השפה המילולית אינה קיימת כלל. דבר זה גורם לתסכול גדול אצל ההורים, ואצל היולדת הטרייה בפרט, שכן תמיד עולות חששות – האם התינוק אכל מספיק? למה הוא בוכה? למה הוא לא נרדם? ועוד חששות רבים אשר יכולים לגרום לחרדה אצל האם הטרייה ואפילו לדיכאון לאחר לידה.

האמת, שיש דרך לתקשר עם תינוקות, וזה דרך הבנת שפת הגוף שלהם.

למרות שלתינוקות אין שפה מילולית, מרגע היוולדו התינוק קולט, מבין ולומד דרכנו – דרך שפת הגוף שלנו והשפה המילולית שלנו המבוגרים. התינוקות מעבירים אלינו מסרים כל הזמן דרך שפת הגוף שלהם, וגם קולטים את המסרים שאנו מעבירים להם. ברגע שניתן לתינוק את תשומת הלב המגיעה לו ונקשיב למה שהוא "אומר" לנו, הרי שנוכל למנוע הרבה מאוד תסכול אצלנו ואצלו. 

כיצד שפת הגוף של התינוק באה לידי ביטוי?

הדרכת הוריםשפת הגוף של התינוק נמצאת למעשה בכל דבר: בכל תנועה, מבט, בצורת ההתפתלות, בנטיית הגוף, בקולות שהוא משמיע, וכמובן גם בבכי. הדרכת הורים שמועברת ע"י צוות היועצות המוסמכות של 'טליולה', מלמדת את היולדת כיצד להבחין בין כל התנועות והקולות האלו, וכיצד ניתן לענות על צרכי התינוקות בצורה המיטבית ביותר, כך שהיולדת תוכל תמיד להרגיש בביטחון שהיא מבינה את התינוק שלה, ויודעת מה הוא רוצה וצריך.


אמהות שעברו הדרכת הורים ע"י צוות היועצות של 'טליולה' ידעו להבחין בין תנועות של רעב, לתנועות הנובעות מעייפות. האמהות ידעו להרדים את תינוקן בקלות, כי זיהו את סימני העייפות הנכונים להרדמה. ביכולתן של אמהות שעברו הדרכת הורים מקיפה לגדל את התינוק שלהן ללא חיתול מכיוון שהם יודעות לזהות מתי יש לו פיפי או קקי, כבר כ- 20 דקות לפני העשייה! וגם אם עדיין מגדלות עם חיתול, תארו לכם כמה קל זה לגמול מחיתול כאשר הן מרגישות שזה הזמן!


אבל הבונוס האמיתי הוא, שהדרכת ההורים מקצועית נותנת להורים את הידע הנכון לתקשר עם התינוק, ותינוק שמרגיש שמקשיבים לו ומבינים את איתותיו, הוא תינוק רגוע יותר שיגדל להיות ילד שמח ובעל בטחון עצמי. מחקרים מראים שאם לא שמים לב למסרים שהתינוק מנסה להעביר אלינו, או קוראים אותם לא נכון, התינוק מקבל את המסר המוטעה שהוא אינו חשוב, אינו מובן ושאין לו על מי לסמוך.

כיצד נוכל להעביר מסרים לתינוקנו בצורה ברורה?

יועצת מוסמכת להדרכת הורים מטעם 'טליולה' תדע להסביר להורים כיצד התינוק יכול לקלוט בצורה הכי מיטבית את מה שאנו משדרים לו. צריך תמיד לזכור כי התינוק יודע אם אנחנו עכשיו קשובים אליו או שאנחנו טרודים במשהו אחר. הוא מרגיש כאשר ההורה נמצא בחרדה, או כאשר ההורה שמח. היועצת תסביר להורים כיצד נוכל להעביר לתינוק שפת גוף נינוחה ורגועה, וכיצד לתקשר עימו מילולית על הצרכים שלו ולספק אותם. בהמשך נראה כי למרות שהתינוק עדיין אינו מסוגל לדבר, הוא מגיב למסרים המילוליים שלנו בהבנה. 

בהדרכת הורים של 'טליולה' ניתן ללמוד כיצד להבין את שפת הגוף של התינוק ולהעביר אליו מסרים מרגיעים אשר יגרמו לו להבין שלתינוק יש על מי לסמוך שיספק את צרכיו. ובנוסף, הכי חשוב שההורים ירגישו בביטחון שהם אכן סיפקו את הצרכים של הדבר היקר להם מכל, שלמרות שהוא עדיין אינו מדבר, הוא מובן בהחלט.. חיוך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.